بیماری های پوستبیماری پوست و درمان برخی از آن ها با زالو درمانی

بیماری های پوست از آن نوع بیماری هایی هستند که تقریبا همه افراد در طول عمر خود آن را کم و بیش تجربه می کنند. بیماری های پوست طیف وسیعی را در بر می گیرد و از بیماری جوش جوانی تا بیماری کشنده سرطان پوست را شامل می شود.

در دنیا از زالوی زنده و فرآورده های آن به صورت وسیعی برای درمان بیماری های پوستی استفاده می شود. انواع بیماری های پوستی که از این طریق معالجه می شوند به شرح زیر هستند :

الف) اصلاح بد رنگی پوست : رنگ پوست افرادی که بد رنگی در چهره دارند ، با زالو اندازی تا مقدار زیادی برطرف می‌شود و رنگ پوست روشن می‌شود. از این روش می‌توان در زیبا و شفاف كردن رنگ پوست افراد استفاده كرد.

ب) رفع چین و چروكهای پوست : زالو با اصلاح گردش خون سبب تغذیه بهتر بافت پوست می‌شود و از این طریق در رفع چین و چروك پوست مؤثر است. شركتهای تولیدكننده لوازم آرایشی ، كرمهایی از تركیبات ترشحات زالو برای رفع چین و چروك و خوشرنگی پوست تولید می‌كنند.  كارخانه‌ای در مسكو با مشاركت فرانسه كه مواد آرایشی تولید می‌كند ، كرمی برای رفع چین و چروك های دست و صورت تولید كرده كه ماده اصلی این كرم،‌ پودر پوست زالوهای خشك شده است.

ج) رفع جوش‌ها ( آكنه ) و دملهای پوستی : زالو اندازی به خصوص اگر به موقع و با تعداد مناسب (بین 2 تا 5 زالو به نسبت بزرگی) انجام شود ، اثر درمانی مناسبی بر آکنه و دمل های پوستی دارد. زالو برای تخلیه و درمان جوشهای پوستی بخصوص ناحیه صورت و شانه ها و روی باسن بسیار مؤثر است.

د) رفع كانونهای عفونت روی پوست : برای تخلیه كانون های عفونت و زخمهای عفونی می‌توان از زالو كمك گرفت ، به خصوص زخمهای عفونی مقاوم به درمانهای رایج آنتی بیوتیكی.

ه) درمان اگزما : در بسیاری از موارد اگزماهای پوستی با زالو اندازی درمان می‌شوند.

و) رفع بدرنگی و سیاهی لب ها : برای روشن شدن رنگ لب ها به خصوص در سیگاری ها می‌توان از زالو كمك گرفت.

موارد دیگری از کاربرد زالو برای درمان بیماری های پوستی نیز گزارش شده است. برای مثال زخارافسكی و همكارانش در گزارش خود ، بیماری با ملانوم بدخیم متاستاتیكی را معرفی كرده‌اند كه طی سه جلسه زالو درمانی كاملاً مداوا شده است ( تحریك رشد سلول‌های سرطان ملانوم به دلیل آنزیم مترشحه از سلولهای ملانوم است كه هیرودین بزاق زالو مهار كننده این آنزیم می‌باشد ). بر طبق تحقیقات ارائه شده از سوی دانشگاه استانفورد كالیفرنیا كه در مجله لارنگوسكوپ (آگوست 1998) چاپ شده است، كاربرد زالو در جراحی‌های پلاستیك و ترمیمی با درصد موفقیت بالایی همراه بوده است ( كاهش واپس زدن پیوندها و گرافت‌ها ).

مطابق گزارش یک کلینیک طب سنتی در تهران ، 15 بیمار به منظور درمان بثورات پوستی و جوش و آكنه‌های مقاوم به درمان و اسكارهای پوستی مراجعه كرده بودند كه پس از یك یا دو مرحله زالو درمانی ، تغییرات كاملاً محسوسی در ضایعات پوستی آنان پدیدار می شود. رضایت درمانی بیماران مذكور بیش از 90% بوده است و به جز یك نفر آنان كه مجدداً ضایعاتش عود داشته است مابقی یعنی 14 نفر (93%) مطابق فالوآپ ( پیگیری ) یكساله عود ضایعات نداشته‌اند.

بیماری های مغزی و درمان آن ها با زالو درمانی

 یکی از آنزیم های ترشح شده توسط زالو در خون بیمار ، هیرودین است. هیرودین ویژگی هایی دارد که در درمان برخی از بیماری های مغزی به کار می آید. محققان براي هيرودين خواص زير را ذكر كرده‌اند:

  1. مهار تبديل فيبرينوژن به فيبرين و بالطبع مهار انعقاد خون

  2. شل شدن عضلات صاف ديواره عروق و بالطبع گشاد شدن عروق

  3. افزايش و بهبود فلوي ( جريان ) خون در سيستم و اسكولر ( عروقي ) موضع

چنین ویژگی هایی می تواند باعث درمان بخشی از بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب باشد. دكتر .Krashenjuk  A.I پزشك هيرودوتراپيست در شهر سن پترزبورگ روسيه است كه تحقيقات وسيعي در زمينه زالو درمانی داشته است. یکی از موارد جالبی که این پزشک در ارتباط با زالو درمانی ذکر کرده به این شرح است: "كودكي 6 ساله با سابقه CP (فلج مغزي) كه مدت 5 سال توانايي راه رفتن نداشته است ، پس از جلسات زالو درماني بخوبي راه رفته و علائم CP در او ناپديد شده است."مغز

دانشمندان سن پترزبورگ روسيه طي سالهاي 93-97 دو نظريه‌ي زير را درباره توانايي‌هاي درماني زالو اثبات كرده اند:

الف) بيوانرژتيك : زالوها توانايي ايجاد ثبات در مناطق حياتي را دارند. در آزمايشگاههاي بيوفيزيك و بيومكانيك انستيتو كورتكوف مشخص شده است افزايش پايداري انرژتيك و سازه‌هاي اطلاعاتي در بافتها پس از زالو درماني چنان است كه با هيچ روش درماني ديگري حاصل نمي‌شود.

ب) اثر نروتروفيك : ترشحات زالو موجب تحريك رشد نرونها و نرودندريت ها و ترميم و نوسازي آنها مي‌گردد.

اين كشف مي‌تواند افق روشني برای در درمان بيماريهاي لاعلاج مغزي (CNS) پاركينسون ، مولتيپل اسكلروزيس یا ام اس ، CVA (سكته هاي مغزي)، ترومبوز عروق مغز ، آلزايمر و غیره پیش رو قرار دهد .

منبع: کتاب زالو درمانی در طب سنتی و طب رایج

 

+ نوشته شده توسط غلامرضا صادقی در سه شنبه پنجم مرداد ۱۳۸۹ و ساعت 2:24 |


Powered By
BLOGFA.COM